kultura na wakacjach

Nowa kultura, zwyczaje, język

Niezależnie od tego, czy wybierasz sie na wakacje za granicę albo planujesz urlop w kraju, warto pamiętać o tym, by szanować obyczaje, tradycję czy kulturę mieszkańców kurortów turystycznych. Zazwyczaj podróżujemy po to, by poznać odmienną kulturę, zapoznać się z obcym językiem albo po prostu zobaczyć jak żyją inni.

Zdarza się jednak tak, że będąc na wczasach nie zawsze mamy taką okazję, bowiem jadąc na wczasy all inclusive zazwyczaj przebywamy na terenie ośrodka wypoczynkowego, gdzie lokalni mieszkańcy tylko pracują. Często jednak pracownicy hoteli czy domów wczasowych narzekają na to, że turyści, także polscy są roszczeniowi i niekulturalni.

Dlatego warto pamiętać, by będąc w obcym państwie uszanować zwyczaje, które w nim panują. Nie wchodzić do miejsc kultu religijnego w krótkich spodenkach albo nadmiernie roznegliżowanym, nie poruszać tematów w obecność osób, dla których mogą być one drażliwe.

A przede wszytskim mieć na względzie to, że kraje, do których jeździmy są zamieszkiwane przez osoby różnych nacji czy ras, dlatego warto być tolerancyjnym..