chorwacja dubrovnik

Urlop w Chorwacji

Odpoczynek w Chorwacji to idealny pomysł na spędzenie wakacji z rodziną. W Chorwacji czas płynie w zwolnionym tempie i można poczuć wolność od spraw życia codziennego. Urokliwe miasteczka i zabytki, zachwycające krajobrazy, ciepłe i przepiękne morze sprawiają, że nie lepszego miejsca na prawdziwy wypoczynek i relaks. W Chorwacji czas płynie w zwolnionym tempie. Można tu poczuć wolność — wolność podróżowania, wolność życia i wolność od spraw życia codziennego, a to przecież najważniejsze podczas urlopu!

Wakacje nad Adriatykiem to pewność fantastycznie spędzonego czasu w gronie najbliższych. Każdy tu znajdzie coś dla siebie. Amatorzy historii i kultury zakochają się chorwackich miasteczkach i pozostałościach starożytnych i średniowiecznych kultur, np. rzymskiej czy weneckiej. Zabytkowe kościoły, pałace, ratusze, a nawet koloseum, to cuda architektury, przy których można poczuć prawdziwie chorwacki klimat i lokalne piękno. Smakosze również znajdą tu istny raj. Owoce morza, świeże ryby, przepyszne mięsa, wina, rakija czy sery to podstawa chorwackiej kuchni, której okazje będziemy mieli zakosztować praktycznie w każdej miejscowości!

Dodajmy do tego atrakcje dla pasjonatów relaksu, takie jak bardzo ciepła woda, liczne plaże (także piaszczyste), a także niezliczona liczba zatoczek, w których podczas rejsu jachtem można się zatrzymać i złapać chwile oddechu! Jeśli jednak wolisz aktywniejsze spędzanie czasu, nie ma problemu! Możesz tu spróbować licznych sportów i form rekreacji, takich jak wakeboarding, narty wodne, snorkeling czy nawet latanie na paralotni!

Pragniesz ponapawać się zachwycającą naturą? W takim razie koniecznie musisz zobaczyć Park Narodowy Jezior Plitwickich, w którym podziwiać można zapierające dech w piersiach wodospady, oraz Park Narodowy Krka pełen fascynującej fauny i flory. Pływając jachtem możemy zobaczyć również niesamowite jaskinie, takie jak Jaskinia Błękitna po wschodniej stronie wyspy Bisevo, w zatoce Balun, czy leżąca u stóp góry Veli Grad Jaskinia Odyseusza!

Największą zaletą Chorwacji jest autentyczność. To miejsce o naprawdę niepowtarzalnym klimacie. Mieszkańcy Chorwacji są niesamowicie gościnni, a tutejszy powolny tryb życia sprzyja wypoczynkowi i całkowitemu rozluźnieniu. Tu można cieszyć się życiem i czerpać z niego pełnymi garściami. Zdecydowanie warto wybrać wariant wakacji na jachcie, które pozwolą nam po pierwsze zobaczyć o wiele więcej, a po drugie doświadczyć wszystkiego z zupełnie innej perspektywy! Decydując się na wyjazd poza sezonem, np. we wrześniu można uniknąć tłumów, wysokich cen, a dzięki temu cieszyć się urlopem jeszcze bardziej!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *