jachty chorwacja

Wakacje na jachcie w Chorwacji

Wiele osób myśli, że jacht to wyznacznik luksusu i wakacje na nim są przeznaczone tylko dla celebrytów, milionerów i osób zamożnych. Tak, jeśli chcesz kupić jacht na własność, wówczas obawiamy się że koszt zakupu przekroczyć może nieco nasze zdolności finansowe. Ale jaki jest sens kupowania jachtu, gdy możemy go wyczarterować i spędzić niesamowite wakacje, na przykład pływając po chorwackich wodach?

Dlaczego Chorwacja?
Wbrew powszechnie krążącej opinii, to idealne miejsce do wypoczynku na… piaszczystych plażach! Chorwacja to piękne krajobrazy u wybrzeży Adriatyku, które już w trakcie podróży do przystani wprawią nas w przyjemny nastrój. Płynąc, będziemy mijać wiele wysp, a cumować możemy na dziko (za pomocą kotwicy) lub przy bojach większych miast. To najlepszy sposób na poznanie kultury chorwackiej! Szczególnie ciekawa jest lokalna kuchnia i alkohol, czyli rakija! Najlepszą wypijemy, a jakże – od lokalnego mieszkańca. Bo w końcu domowa nalewka zawsze jest najlepsza!

Czarter jachtu
Nie musisz być doświadczonym żeglarzem, aby wyczarterować jacht. Wakacje na wodach Morza Adriatyckiego to świetnie rozwiązanie dla osób dopiero rozpoczynających swoją przygodę, a także dla laików, którzy chcą spędzić jedne z najbardziej niesamowitych wakacji. Chorwacja nazywana jest bardzo często rajem dla żeglarzy, a co za tym idzie – nasz urlop będzie równie rajski!
Wybierając na rejs okres czerwca i września, mamy pewność nie tylko dobrej pogody, ale także małej ilości zwiedzających. Rejs to wbrew pozorom szerokie możliwości spędzania czasu. Możemy spróbować wakeboardingu, nart wodnych lub polatać na paralotni, a także zejść na ląd i pozwiedzać lokalne atrakcje. Pałac Dioklecjana w Splicie, stare miasto w Dubrowniku a może urokliwy Trogir? Rejs po Chorwacji to nie tylko woda, ale także narodowe potrawy czy napitki, które najlepiej smakują, jeśli pochodzą od lokalnych mieszkańców.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *